Na ulicy Sienkiewicza tłoczno i gwarno

Data publikacji: 29.05.2021 18:53
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.05.2021. Kielce. Akcja: Budzenie Sienkiewki

29.05.2021. Kielce. Akcja: Budzenie Sienkiewki
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zgodnie z formułą z poprzednich lat, i w tym roku na ulicy Sienkiewicza w Kielcach pojawiły się liczne kramy z bogatą ofertą, od rękodzieła po regionalne przysmaki. Są też najnowsze modele samochodów prosto z salonów kieleckich dealerów, przejazdy motocykli, dmuchańce dla dzieci i występy artystyczne.

Jedno z wydarzeń, pokaz akrobatyczny na szarfach, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem widzów. Z uznaniem i niekrytym zachwytem podziwiano występ szarfistek.

Jak powiedziała jedna z wykonawczyń, Magdalena, akrobacje na wysokości to dość trudna sztuka, która wymaga zarówno właściwego przygotowania, jak i dobrej kondycji. W efekcie powstaje niepowtarzalny spektakl w powietrzu.

- Zajmuję się gimnastyką powietrzną. Tańczę na wysokości ok. 6-8 metrów na różnych przyrządach, takich jak koło lub szarfa - tłumaczy.

- Jest to trudna dyscyplina wymagająca zarówno ekstremalnej siły, jak i bardzo dużej gibkości ciała. Przydatne są także umiejętności taneczne, akrobatyczne, a także teatralne. To bardzo pomaga podczas odgrywania spektaklu w powietrzu - dodaje.

Jak powiedział Mateusz Pawlik, prezes Stowarzyszenia Kreatywni, w najbliższych dniach pojawi się więcej podobnych wydarzeń. Na całej ulicy Sienkiewicza, na Rynku oraz placu Artystów będzie można spotkać 48 artystów.

Będą to m.in. muzycy, tancerze, pojawią się stanowiska do wykonywania tatuaży z henny oraz malarze tworzący swoje obrazy na żywo, które później będzie można kupić.

Jak zaznacza Mateusz Pawlik - z artystami będzie można spotkać się w ostatni weekend maja, a także 1, 3 oraz 5 i 6 czerwca.

Tagi do tego wpisu
Reklama