Na ulicy Skrajnej w Kielcach będzie chodnik

Data publikacji: 26.04.2021 14:07
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.04.2021. Kielce. Ulica Skrajna

26.04.2021. Kielce. Ulica Skrajna
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W przyszłym roku wzdłuż ulicy Skrajnej w Kielcach wybudowany zostanie chodnik i postawione zostaną nowe latarnie. Miejski Zarząd Dróg planuje zbudować na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Malików a posesją nr 72 całkowicie nowy chodnik wraz z oświetleniem ulicznym.

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, obecnie prowadzone są prace planistyczne.

- W najbliższym czasie, być może w przyszłym miesiącu, zamierzamy wystąpić z wnioskiem o wydanie zgody na realizację inwestycji drogowej. Natomiast właściwe prace budowlane będą mieć miejsce najprawdopodobniej w przyszłym roku - wyjaśnia rzecznik MZD.

Dotychczas podobne prace wykonano na tej ulicy, od posesji nr 72 do skrzyżowania z ulicą 1 Maja. Jak dodaje Jarosław Skrzydło, modernizacja ulicy Skrajnej obejmuje jedynie budowę chodnika i oświetlenia drogowego. Interpelacje dotyczącą zabezpieczenia pieniędzy na budowę chodników wzdłuż ulicy Skrajnej złożył Marcin Stępniewski, kielecki radny z klubu PiS. Przypomniał że powstanie chodnika na całej długości oraz oświetlenia wpłynie na bezpieczeństwo osób, które mieszkają w okolicy i korzystają z tej drogi.

- To jest bardzo ruchliwa ulica. Mieszczą się tam chociażby firmy kurierskie i cały szereg innych zakładów pracy. Bez chodnika i oświetlenia jest tam bardzo niebezpiecznie. Przede wszystkim w okresie zimowym. Chodnik wraz z oświetleniem w tym miejscu jest niezbędny - mówi radny.

Dokładne terminy inwestycji zostaną określone na etapie ogłoszenia przetargu.

W związku z realizacją inwestycji w tegorocznym budżecie miasta przewidziano wydatki w wysokości 220 tys. zł. Łączny koszty prac modernizacyjnych na tym odcinku ma wynieść ok. 2,22 mln zł.

Reklama