Na wolontariuszy czekają wyróżnienia

Data publikacji: 10.11.2020 12:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Kielce

Rozpoczął się nabór do 15. edycji plebiscytu „Laur Wolontariatu”. To konkurs, którego celem jest pokazanie, uhonorowanie i docenienie wysiłku najaktywniejszych wolontariuszy w regionie świętokrzyskim.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje, informuje Damian Zegadło z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu.

- Mogą to być osoby indywidualne, ale też grupy wolontariuszy, które pomagają innym. Nominować do tej zaszczytnej nagrody mogą zarówno osoby indywidualne, instytucje, znajomy wolontariusza, bądź podopieczny, który korzysta z jego pomocy - mówi Damian Zegadło.

Jak dodaje, mimo obecnej sytuacji epidemicznej, wolontariusze nie zaprzestali swojej pracy, a ich działania wręcz się nasiliły, zwłaszcza w stosunku do osób starszych.

- Wolontariusze pomagają w bardzo różny sposób. Są to osoby, które na co dzień odwiedzają różnego rodzaju placówki, instytucje kultury i sportu, ale też w obecnej trudnej sytuacji epidemicznej robią zakupy dla osób starszych, czy niepełnosprawnych. Pomagają też w pracach biurowych. Każde dobro jest warte docenienia, dlatego zachęcamy do zgłaszania takich osób - dodał Damian Zegadło.

Kandydatów można zgłaszać do 27 listopada poprzez stronę internetową laurwolontariatu.caritas.pl.

Gala plebiscytu, w tym roku, ze względu na pandemię odbędzie się 5 grudnia online. Wówczas przyznane zostaną statuetki w trzech kategoriach: wolontariusz roku, koordynator wolontariatu oraz miejsce przyjazne wolontariuszom.

Organizatorami konkursu są Regionalne Centrum Wolontariatu, Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz wolontariat działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Reklama