Nabożeństwo majowe połączone z rejsem statkiem po Wiśle

Data publikacji: 28.05.2021 07:35
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Majówka na statku z biskupem Nitkiewiczem

Sandomierz. Majówka na statku z biskupem Nitkiewiczem
31.05.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu odbędzie się dziś nabożeństwo majowe połączone z rejsem statkiem po Wiśle. To pomysł biskupa Krzysztofa Nitkiewicza realizowany od 2018 roku. Z powodu ograniczeń epidemicznych, w nabożeństwie majowym na wodzie weźmie udział 90 osób, a więc o połowę mniej niż jest w stanie pomieścić statek pasażerski „Syrenka”.

Kapitan żeglugi śródlądowej Tadeusz Prokop powiedział, że warunki do pływania po Wiśle są teraz  bardzo dobre. Poziom rzeki wynosi 2 metry 30 cm. Statek z biskupem i innymi uczestnikami majówki popłynie najpierw w stronę ujścia  Koprzywianki, a następnie w kierunku Gór Pieprzowych.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz uważa, że warto pielęgnować tradycje nabożeństw majowych, a te na Wiśle podkreślają związki Sandomierza z królową polskich rzek. Dodał, że od wieków tą drogą transportowano różne towary, dzięki czemu  miasto się rozwijało.

O oprawę muzyczną podczas majówki zadbają klerycy z Wyższego Seminarium  Duchownego w Sandomierzu oraz schola z kościoła św. Floriana w Stalowej Woli. Majówka rozpocznie się o godzinie 18.

Wszystkie miejsca  zostały już zarezerwowane.

Reklama