Najlepsi speedcuberzy rywalizują w Kielcach

Data publikacji: 18.09.2021 12:41
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 100 osób bierze udział w ogólnopolskich zawodach w układaniu kostki Rubika na czas. W dwudniowym wydarzeniu, które odbywa się w murach IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach rywalizują najlepsi z najlepszych, którym ułożenie kolorowego sześcianu zajmuje zaledwie kilka sekund.

Jak mówi Piotr Tokarski z Lublina, jeden z organizatorów imprezy, kluczem do sukcesu i szybkiego ułożenia kostki Rubika jest przede wszystkim długi trening. 

- Najlepszym, klasyczną kostkę Rubika udaje się ułożyć nawet poniżej pięciu sekund. Są odpowiednie techniki oraz metody, aby osiągnąć taki poziom zaawansowania. Istnieją także odpowiednie algorytmy, których zapamiętywanie pozwala osiągać jak najlepsze rezultaty - wyjaśnia. 

Piotr Tokarski dodaje, że podczas zawodów, mierzony jest czas pięciu ułożeń kostki. Następnie odrzucany jest najlepszy i najgorszy wynik, i na podstawie średniej z trzech pozostałych rezultatów wyłaniani są zwycięzcy. 

Ogólnopolskie zawody w układaniu kostki Rubika odbywają się w Kielcach już po raz trzeci. Sobotnie zmagania potrwają do godziny 18.00, natomiast w niedzielę od 9.00 do 17.00. Na zwycięzców czekają bony upominkowe, dyplomy oraz pamiątkowe puchary.

 

Tagi do tego wpisu
Reklama