Najpopularniejsi polscy złomiarze odwiedzili Tokarnię

Data publikacji: 11.08.2020 16:39
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.08.2020 Tokarnia. Park etnograficzny. Zdjęcia do programu telewizyjnego Złomowisko PL emitowanego przez Discovery Channel

11.08.2020 Tokarnia. Park etnograficzny. Zdjęcia do programu telewizyjnego Złomowisko PL emitowanego przez Discovery Channel
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Marek, Edek i Janusz – najsłynniejsi w Polsce złomiarze odwiedzili we wtorek Park Etnograficzny w Tokarni. W skansenie realizowany był kolejny odcinek popularnego serialu „Złomowisko.pl”.

Jego bohaterowie zbierali złom w Polsce, za granicą, a teraz znów podróżują po kraju nad Wisłą. Jak mówi Marek „Krzykacz” Pawłowski, główny bohater, to ich kolejna wizyta w Świętokrzyskiem.

- Jakąś akcję się tutaj zrobi i będzie odcinek. Wracamy, no bo jak się mówi - cudze chwalicie, swego nie znacie… Polska to piękny kraj, a teraz pokazujemy Polskę – wyjaśnił.

Rafał Wójcik, reżyser programu podkreśla, że jest to dokument.

- Moja rola polega na tym, by pracę naszych bohaterów przełożyć na język filmu, aby była to historia, która jest zrozumiała dla widza 15-minutowego odcinka, żeby osoba, która go ogląda, mogła zrozumieć, na czym polega zadanie, jak bohaterowie sobie z nim poradzili, jakie były emocje i zwroty akcji. Ja tylko pewne rzeczy koryguję, ale tak naprawdę podążamy za akcją - za chwilę może nam się zepsuć samochód, może być jakieś zdarzenie drogowe, ktoś może się zranić. Nie ma scenariusza – podkreśla.

Na złomiarzy z Pruszkowa - Marka, jego syna Janusza, zwanego „Januszkiem” i ich kierowcę Edwarda „Edka” Kalińskiego, w Tokarni czekała całkiem spora sterta żelastwa. Jak wyjaśnia Filip Kryczka z działu marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej, to przedmioty, które i tak trafiłyby do punktu skupu.

- Zwróciła się do nas ekipa programu, a że mieliśmy trochę złomu, który oddajemy cyklicznie, więc uznaliśmy, że możemy go oddać na potrzeby dokumentu. Stwierdziliśmy, że jest to też dla nas forma promocji na antenie ogólnopolskiej – mówi.

W nagraniu gościnie udział wzięła Aleksandra Imosa z działu edukacji etnograficznej Muzeum Wsi Kieleckiej.

Odcinek zrealizowany w Tokarni będzie ósmym w nowej, 11. serii serialu, której emisja startuje w ostatnią środę sierpnia. To znaczy, że wizytę Marka i Janusza w skansenie zobaczymy 14 października.

„Złomowisko.pl” to serial telewizyjny nadawany w Polsce od 14 października 2015 roku w kanale Discovery Channel. Opowiada o pracy złomowisk w kraju. 

Tagi do tego wpisu
Reklama