Należy podjąć mądrą decyzję. Parlamentarzyści PiS zachęcają do poparcia w wyborach Andrzeja Dudę

Data publikacji: 05.07.2020 19:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.07.2020 Iwaniska. PiS przekonuje do głosowania na Andrzeja Dudę. Na zdjęciu od lewej Piotr Woźniak - radny PiS gminy iwaniska, senator Jarosław Rusiecki, poseł Marek Kwitek, Jacek Toś - dyrektor KOWR w Kielcach

05.07.2020 Iwaniska. PiS przekonuje do głosowania na Andrzeja Dudę. Na zdjęciu od lewej Piotr Woźniak - radny PiS gminy iwaniska, senator Jarosław Rusiecki, poseł Marek Kwitek, Jacek Toś - dyrektor KOWR w Kielcach
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, a także radni i sympatycy zachęcali dziś w Iwaniskach do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich i do poparcia kandydatury Andrzeja Dudy.

05.07.2020 Iwaniska. PiS przekonuje do głosowania na Andrzeja Dudę. Na zdjęciu od lewej Piotr Woźniak - radny PiS w radzie gminy w Iwaniskach, senator Jarosław RusieckiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Podziękowali także mieszkańcom gminy za liczny udział w pierwszej turze wyborów i głosowanie na Andrzeja Dudę.

Senator Jarosław Rusiecki przypomina, że rozpoczęły się wakacje i na ten czas urzędujący prezydent zaproponował wprowadzenie bonu turystycznego. W ostatnim tygodniu Senat przyjął ten projekt.

- Polski bon turystyczny daje dodatkowe możliwości polskim dzieciom na wypoczynek, na możliwość spędzenia wakacji, najlepiej oczywiście w kraju. Tam, gdzie są polscy przedsiębiorcy i rozwijają ruch turystyczny - mówi Jarosław Rusiecki.

05.07.2020 Iwaniska. PiS przekonuje do głosowania na Andrzeja Dudę. Na zdjęciu od lewej senator Jarosław Rusiecki, poseł Marek KwitekFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Poseł Marek Kwitek uważa, że Rafał Trzaskowski nie jest wiarygodnym człowiekiem. Zwrócił się do wyborców innych kandydatów, aby teraz poparli Andrzeja Dudę. Wskazuje na wiele podobieństw w postrzeganiu rodziny czy wiary katolickiej.

- Przemyśleć sprawę, zastanowić się i podjąć mądrą decyzję, zagłosować na Andrzeja Dudę. Zwracam się tutaj do ludowców, ale i do zwolenników Konfederacji. Przecież łączy nas wartość jaką jest rodzina, wartości chrześcijańskie - mówi Marek Kwitek.

05.07.2020 Iwaniska. PiS przekonuje do głosowania na Andrzeja Dudę. Na zdjęciu od lewej Jacek Toś - dyrektor KOWR w Kielcach, Dariusz Kijanka - pełnomocnik PiS w gminie IwaniskaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dariusz Kijanka, pełnomocnik PiS w Iwaniskach podziękował mieszkańcom gminy za zaangażowanie w wyborach i poprosił o podobną mobilizację za tydzień.

- Ten wynik jest wspaniały. 75,9 proc. głosów na pana Andrzeja Dudę zostało w naszej gminie oddane, to drugi wynik po Osieku - przypomina Dariusz Kijanka.

Z kolei Jacek Toś, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach zachęca do głosowania, ponieważ druga tura to klasyczny spór o to, jaka ma być Polska w najbliższych 5 latach lub dłużej.

- Czy ma być Polska solidarna, która nie zapomina o osobach, tych którym jest trudniej w życiu, które mieszkają na terenach wiejskich, czy też mówimy o Polsce, w której wartości, takie jak rodzina, są trochę inaczej traktowane niż mówi o tym nauka kościoła katolickiego - mówi Jacek Toś. 

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się także w gminie Lipnik.

05.07.2020 Iwaniska. PiS przekonuje do głosowania na Andrzeja Dudę.Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama