Namaluj coś dla chorego Bartusia i pomóż

Data publikacji: 07.06.2021 07:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Bartuś Przychodzki

20.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Bartuś Przychodzki
Fot. Anna Papaj / koordynator główny akcji charytatywnej dla Bartusia Przychodzkiego

Trwa walka o życie i zdrowie 7-miesięcznego Bartusia Przychodzkiego. Chłopczyk ma 7 miesięcy i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebuje 9,5 mln zł.

Kolejną akcją wspierającą chłopca jest konkurs plastyczny pod hasłem „#9milionówserc dla Bartusia - Dobro Powraca”. Organizują go wolontariusze wspierający zbiórkę oraz Sandomierskie Centrum Kultury. Organizatorzy wyjaśniają, że celem konkursu jest promocja działań charytatywnych i pokazanie dzieciom poprzez zabawę, że pomaganie potrzebującym jest niezwykle wartościowe.

- Pomagając innym stajemy się bardziej wartościowym człowiekiem, a aktywna pomoc innym to cenne doświadczenie, które kształtuje charakter i wzbogaca nas wewnętrznie - napisali organizatorzy konkursu.

Prace można nadsyłać do 18 czerwca. Na uczestników czekają nagrody. W planach jest także zorganizowanie wystawy plenerowej w Sandomierzu pod nazwą „Aleja  #9milionówserc”.

Agnieszka Przychodzka, mama Bartusia informuje, że na razie stan dziecka jest stabilny, chociaż pojawiły się już pierwsze problemy z oddychaniem.

- Ciągle wierzymy, ciągle walczymy, mamy wokół siebie wolontariuszy, wspaniałych ludzi, wierzę, że przyłączą się do nas kolejne osoby, które zechcą pomóc mojemu synkowi - dodała.

Szczegółowy regulamin konkursu plastycznego dla Bartusia znajduje się na stronie Sandomierskiego Centrum Kultury.

Reklama