Napadł dla stu złotych. Nie zdążył ich wydać

Data publikacji: 05.10.2020 10:11
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

12 lat więzienia grozi 43-letniemu mieszkańcowi gminy Strawczyn, który w sobotę napadł na 48-letnią kobietę i zabrał jej pieniądze.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach informuje, że przed godziną 10.00 na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że przy jednym ze sklepów w gminie Strawczyn została napadnięta. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna miał ją szarpać i zabrać jej 100 złotych.

Na miejsce pojechali policjanci. Okazało się, pokrzywdzona jest nietrzeźwa. Funkcjonariusze potwierdzili jej wersję i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Wówczas wyszło na jaw, że napastnikiem był dobrze znany pokrzywdzonej 43-letni mężczyzna, który był w przeszłości notowany. Napastnik miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie zdążył jeszcze wydać wszystkich zrabowanych pieniędzy, dzięki czemu 89 złotych wróciło do pokrzywdzonej. Napastnik został zatrzymany.

Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem oraz będzie musiał wpłacić poręczenie majątkowe. Wkrótce powinien stanąć przed sądem.

Tagi do tego wpisu
Reklama