Napadli na kolekturę gier, grozi im nawet 15 lat więzienia

Data publikacji: 13.05.2022 11:16
Autor: Piotr Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.05.2022. Kielce. Zatrzymany mężczyzna

06.05.2022. Kielce. Zatrzymany mężczyzna
Fot. KMP w Kielcach

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie trzej mieszkańcy Kielc, zatrzymani w związku z rozbojem w jednej z kolektur gier na Czarnowie.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (6.05), późnym popołudniem. Mężczyznom może grozić nawet 15 lat więzienia.

- W godz. 18.00 na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie, że dwaj zamaskowani mężczyźni weszli do kolektury gier i zażądali od pracownicy wydania pieniędzy, grożąc przy tym przedmiotem przypominającym broń. Rozbójnicy, wykorzystując zastraszenie 26-latki, zabrali metalową kasetkę, w której było kilka tysięcy w gotówce - informuje podkom. Karol Macek z Biura Prasowego komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy szybko ustalili, jakim samochodem odjechali napastnicy. Ustalenie kolejnych faktów pozwoliło dotrzeć do sprawców rozboju.

- W ręce kryminalnych trafili 29, 20 i 22- letni kielczanie, zatrzymani odpowiednio w niedzielę, wtorek i środę. Z ustaleń wynika, że najstarszy z nich najprawdopodobniej pomagał w ucieczce samochodem, a pozostali dwaj weszli do kolektury i zabrali pieniądze - dodaje podkom. Karol Macek.

Decyzją kieleckiego sądu, każdy z zatrzymanych najbliższe trzech miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Może im grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama