Narkotykowe zatrzymania w Jędrzejowie

Data publikacji: 21.09.2020 12:17
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze z jędrzejowskiej komendy policji zatrzymali dwie osoby, przy których łącznie znaleziono prawie kilogram narkotyków. Ponadto jedna z nich prowadziła pojazd będąc w stanie nietrzeźwości.

Jak informuje Michał Kwieciński z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, dzielnicowi zatrzymali do kontroli mężczyznę prowadzącego skuter, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Podczas badania alkomatem okazało się, że mieszkaniec gminy Jędrzejów ma w organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu przewożonego przez 29-letniego mężczyznę plecaka, znaleziono i zabezpieczono 100 gramów zakazanych substancji, wstępnie zidentyfikowanych jako marihuana.

Z kolei jędrzejowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, za którym został wydany list gończy oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Jak się okazało, nie był to koniec jego kłopotów. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli blisko 900 gramów środków odurzających, wstępnie zidentyfikowanych jako marihuana.

Teraz obaj mężczyźni będą mieli czas, by przemyśleć swoje zachowanie, ponieważ zgodnie z decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Reklama