Narkotykowe zatrzymania w Kielcach

Data publikacji: 25.11.2021 10:12
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: zabronione substancje znalezione u zatrzymanych kielczan

Na zdjęciu: zabronione substancje znalezione u zatrzymanych kielczan
Fot. świętokrzyska policja

Kieleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat, podejrzanych o posiadanie niedozwolonych substancji. Funkcjonariusze zabezpieczyli u nich marihuanę i dopalacze.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach informuje, że śledczy od pewnego czasu przyglądali się działalności dwóch mieszkańców miasta, ponieważ podejrzewali, że mogą mieć zakazane substancje.

We wtorek funkcjonariusze w tym samym czasie złożyli wizytę obu podejrzewanym. W mieszkaniu 28-latka mundurowi zabezpieczyli słoik z suszem roślinnym, wstępnie zidentyfikowanym jako marihuana. Było tam prawie 70 gramów narkotyku. Ponadto, kryminalni zabezpieczyli 47 g białego proszku, który po wstępnym teście okazał się środkiem zabronionym 3CMC. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany, by odbyć karę jednego roku pozbawienia wolności.

W tym samym czasie druga grupa policjantów zajmowała się sprawdzaniem 29-latka. Podejrzenia funkcjonariuszy i tym razem znalazły potwierdzenie. Mężczyzna miał przy sobie 26 kapsułek z zawartością białego proszku, wstępnie zidentyfikowaną jako 3CMC.

Zabezpieczone substancje trafiły do laboratoryjnej ekspertyzy. Jeśli wyniki badań potwierdzą wstępne ustalenia, mężczyźni usłyszą zarzuty.

adv adv
Wiadomości
Reklama