Następne szkoły uczą zdalnie lub hybrydowo [LISTA PLACÓWEK]

Data publikacji: 07.10.2020 11:35 / Data aktualizacji: 07.10.2020 14:19
Autor: Daniel Lenart , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Zespół Szkół Mechanicznych przy ulicy Jagiellońskiej

Kielce. Zespół Szkół Mechanicznych przy ulicy Jagiellońskiej
Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / Kielce. Zespół Szkół Mechanicznych

Coraz więcej szkół i przedszkoli z powodu koronawirusa musi przejść na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Jak informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, w domu muszą pracować uczniowie z 28 placówek oświatowych. Część z nich na taką formę nauki przeszła od dziś, w innych ona już trwała, ale na kwarantannę poszli uczniowie kolejnych klas.

- Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach pracował już zdalnie, ale kolejne klasy przybyły i uczniowie będą musieli pracować z domu. Na nauczanie hybrydowe przeszło Przedszkole Samorządowe nr 14 w Kielcach. Tam jest grupa 24 uczniów jest na nauczaniu zdalnym – mówi kurator.

Nowymi placówkami, które również z powodu koronawirusa musiały przynajmniej częściowo zmienić formę nauczania, są Technikum nr 1 w Końskich oraz Szkoła Podstawowa nr 19 w Kielcach.

Jak już wspominaliśmy, kilka szkół w województwie pracuje w pełni zdalnie. Tak jest w podstawówce w Ćmińsku. Jak mówi Kazimierz Mądzik, nowością jest zawieszenie zajęć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kielcach.

- Tam jest bardzo dużo nauczycieli na zwolnieniach lekarskich i nie może być nawet lekcji zdalnych. Są zawieszone zajęcia do 15 października, kiedy kadra wróci ze zwolnień – tłumaczy kurator.

W niektórych szkołach, gdzie wykryto koronawirusa, wszyscy nauczyciele przechodzą testy na obecność COVID-19. Przykładowo, żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobierają dziś wymazy w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w miejscowości Micigózd. Badania przejdą uczniowie oraz pracownicy instytucji. Planowane jest pobranie około 100 wymazów.

Nowe szkoły z nauczaniem hybrydowym:

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Tumlinie – jedna klasa jest na nauczaniu zdalnym.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Daleszycach. Jedna klasa na zdalnym nauczaniu. COVID-19 został potwierdzony u nauczyciela.
Pierwsza Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Kielcach, jedna klasa na zdalnym nauczaniu.
Szkoła Podstawowa w Gackach – jedna klasa na zdalnym nauczaniu.
Szkoła Podstawowa nr 7 Kielce, jedna klasa na zdalnym nauczaniu.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Staszowie do 12 października jedna klasa będzie uczyła się w domu.
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Jedna klasa na zdalnym nauczaniu do 16 października.

Reklama