Nastolatka z narkotykami

Data publikacji: 17.09.2020 15:11
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Policja Świętokrzyska

15-letnia mieszkanka powiatu kieleckiego, która posiadała marihuanę została zatrzymana przez policjantów z Buska-Zdroju.

- Do zdarzenia doszło wczoraj. Mundurowi zatrzymali wówczas do kontroli samochód BMW. Jak się okazało 37-letni kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu - mówi Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Na tym kontrola się jednak nie skończyła. Podejrzenia policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie pasażerki, w związku z tym funkcjonariusze sprawdzili jej plecak. Tam znajdowało się zawiniątko z marihuaną. Kolejne oraz skręconego ręcznie tzw. jointa, nastolatka oddała sama.

Dziewczyna oraz towarzyszący jej mężczyzna zostali zatrzymani. Zabezpieczona substancja została wstępnie zidentyfikowana jako marihuana. Susz został zabezpieczony i zostanie przesłany do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, nastolatka po przesłuchaniu została oddana pod opiekę rodziny. Sprawą nastolatki z powiatu kieleckiego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Reklama