Nauczanie hybrydowe w kolejnych świętokrzyskich szkołach

Data publikacji: 02.10.2020 11:57
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie

Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie
Fot. Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie/Facebook

17 placówek oświatowych w naszym województwie pracuje zdalnie lub hybrydowo. Na nauczanie zdalne przeszła Szkoła Podstawowa nr 37 Specjalna w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, mówi, że nowością jest praca zdalna dla wybranych klas szkół w Jędrzejowie.

- W sumie w regionie mamy 15 placówek oświatowych pracujących w systemie mieszanym. Jeżeli chodzi o Jędrzejów, to jedna klasa w Szkole Podstawowej nr 3 jest na nauczaniu zdalnym, w sumie 26 uczniów. Również w Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Jędrzejowie jedna klasa pracuje z domu, bowiem wykryto koronawirusa u jednego ucznia - informuje Kazimierz Mądzik.

Jak dodaje kurator, również w Przedszkolu nr 2 w Jędrzejowie jedna grupa dzieci przeszła na nauczanie zdalne. Kazimierz Mądzik informuje, że są jeszcze placówki, gdzie inspekcja sanitarna nie podjęła jeszcze decyzji czy jest konieczna izolacja uczniów.

- Szkoła Podstawowa nr 7 w Kielcach - czekamy na decyzję sanepidu, ale najprawdopodobniej będzie tam nauczanie hybrydowe. Natomiast do normalnych zajęć wrócił dziś Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach - mówi kurator.

Jutro kończy się kwarantanna uczniów w kilku szkołach w Kielcach i najprawdopodobniej od poniedziałku będą one pracowały normalnie.

Reklama