Nauczyciele z Finlandii i Hiszpanii w kieleckim liceum

Data publikacji: 08.10.2021 15:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.10.2021. Kielce. VII LO. Nauczyciele z Hiszpanii i Finlandii prowadzą lekcję angielskiego

08.10.2021. Kielce. VII LO. Nauczyciele z Hiszpanii i Finlandii prowadzą lekcję angielskiego
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Nietypowa lekcja angielskiego miała miejsce w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Młodzież spotkała się z nauczycielami z Finlandii oraz Hiszpanii. To oni prowadzili zajęcia, opowiadali o swoich krajach, a dodatkowo mówili o przedsiębiorczości.

Tamara Hachulska, nauczycielka z VII LO powiedziała, że lekcja była powrotem do międzynarodowego projektu, który z powodu pandemii musiał zostać jakiś czas temu zawieszony.

- Na razie mamy wizytę nauczycieli, natomiast przygotowujemy wizyty, ale już z uczniami. Jedna będzie w Polsce, jedna w Finlandii, a kolejna w Hiszpanii. Projekt uczy młodych ludzi myślenia przedsiębiorczego. Pokazuje jak z tej perspektywy patrzeć na świat – wyjaśnia Tamara Hachulska. Jak tłumaczy, jednym z głównych celów projektu jest zachęcenie uczniów do aktywności również w dziedzinie biznesu.

Sam projekt wywodzi się z Finlandii. Harri Kautonen, nauczyciel i koordynator całości tłumaczył, że podobne lekcje odbywają się w fińskich szkołach.

- Nauczyciele uznali, że warto je rozszerzyć i poznać perspektywy młodych ludzi z innych krajów. Chcemy, żeby młodzi ludzie uczestniczący w naszym projekcie nawiązali ważne, międzynarodowe kontakty. Uczniowie często mają swoje ciekawe pomysły, które mogą dużo wnieść – mówi Harri Kautonen.

Wizytę w Polsce chwaliła Piedad Mesias Diaz z Hiszpanii. Jak mówiła, uczniowie w Polsce są mniej głośni niż hiszpańska młodzież. Jak dodawała, uczniowie w Hiszpanii uważają, że prowadzenie swojej firmy to dobra opcja, która zwłaszcza mieszkańcom mniejszych miejscowości pozwala zostać i pracować blisko domu. Alternatywą, której chcą uniknąć jest wyjazd do pracy do dużego miasta.

Oliwia i Nikola uczennice „Piłsudskiego” stwierdziły, że zajęcia z nauczycielami z innych krajów bardzo im się podobały. - Opowiadali nam o ich szkołach, o ich krajach. Było to nietypowa lekcja, ale bardzo ciekawa. Mamy nadzieję, że uda nam się tam pojechać i zobaczyć jak wygląda nauka – mówiły dziewczyny.

Projekt współprowadzony przez VII liceum jest elementem programu Erasmus +.

08.10.2021. Kielce. VII LO. Nauczyciele z Hiszpanii i Finlandii prowadzą lekcję angielskiegoFot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Reklama