Nauką i osiągnięciami zapracowali na stypendia

Data publikacji: 25.06.2020 15:30
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.06.2020. Ostrowiec Św. Wręczenie stypendiów starosty najzdolniejszym uczniom

25.06.2020. Ostrowiec Św. Wręczenie stypendiów starosty najzdolniejszym uczniom
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

- Młodych ludzi trzeba docenić za ambicję, zaangażowanie i chęć podnoszenia kwalifikacji - mówiła podczas wręczania nagród starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Stypendia były przyznane w różnych kategoriach, od nauk humanistycznych po ścisłe i sport.
Stypendium to jednorazowo 2 tys. zł. Kryteria to średnia ocen i udział w olimpiadach. W przypadku pracy zespołowej, a taka się zdarzyła podczas Olimpiady Innowacyjności nagrodę dostało dwoje uczniów.

Jan Król ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego podkreślał pomoc ze strony szkoły, która tak organizuje naukę, aby był czas zarówno na lekcje, jak i treningi. Mama Janka, Justyna Król, mówiła, że pomoc dziecku w osiągnięciu tak wysokich wyników daje ogromną satysfakcję, ale także przez cały czas nauki wymaga od rodziców zaangażowania, cierpliwości i wsparcia wobec dziecka.

Potwierdza tę opinię dyrektor SMS Anna Trojanowska.

- Nasi uczniowie podczas lat pracy w szkole dzielą czas między naukę i treningi, w czasie, kiedy ich rówieśnicy oddają się rozrywkom, oni pracują nad sobą. Dzięki temu wychodzą silni i z ukształtowanym charakterem.

Karolina Fiutek odbierając stypendium mówiła, że wybiera się na studia, więc pieniądze przydadzą jej się na utrzymanie w dużym mieście. Nagrodę traktuje jako efekt kilkuletniej pracy, ale ta dawała jej także wiele satysfakcji.

W gronie stypendystów byli przedstawiciele prawie wszystkich szkół prowadzonych przez powiat ostrowiecki.

Reklama