NFZ podpowiada, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19

Data publikacji: 01.09.2020 12:58
Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

2 września NFZ rozpocznie emisję cyklu filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii”. Każdy z 10 odcinków dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii.

Zaproszeni do projektu eksperci odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania, m.in., jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak podróżować, czy jak zadbać o zdrowie i kondycję. Patronami przedsięwzięcia są Ministerstwo Zdrowia i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

2 września Narodowy Fundusz Zdrowia wyemituje pierwszy odcinek cyklu, w którym zaproszeni do współpracy eksperci rozprawią się z fake newsami dotyczącymi COVID-19, pokażą również, gdzie szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji.

Każdy z filmów dotyczy innej sfery życia, na którą wpłynęła epidemia COVID-19. W odnalezieniu się w tej niełatwej rzeczywistości pomogą eksperci: m.in.: Bartłomiej Chmielowiec - Rzecznik Praw Pacjenta, prof. Zbigniew Gaciong - rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Marcin Czech, dr Paweł Grzesiowski, a także znani dziennikarze i przedstawiciele organizacji non-profit: Ewa Błaszczyk I Tomasz Rożek. Stałym elementem każdego filmu jest także głos pacjentów.

Wszystkie filmy będzie można obejrzeć na kanale YouTube - Akademia NFZ.

Filmy edukacyjne „Bezpieczni w czasie epidemii” będą publikowane w cyklu tygodniowym.

Tagi do tego wpisu
Reklama