Nie będzie bloków na Baranówku? Protest przyniósł efekt

Data publikacji: 27.05.2021 15:39
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.05.2021. Kielce. Protest mieszkańców osiedla Baranówek

25.05.2021. Kielce. Protest mieszkańców osiedla Baranówek
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Protest mieszkańców osiedla oraz zaangażowanie kieleckich radnych okazały się skuteczne, prezydent Kielc wydał dziś decyzję wstrzymującą postępowanie w sprawie wybudowania nowych inwestycji deweloperskich na osiedlu Baranówek.

Jak informuje Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta z klubu Bezpartyjni i Niezależni, zablokowanie procedur w sprawie zabudowy osiedla jest ogromnym sukcesem mieszkańców i radnych.

- Udało się nam osiągnąć to, o co apelowaliśmy. Prezydent Kielc podjął właściwą decyzję. Przez najbliższe dwa miesiące nie będą procedowane wnioski o warunki zabudowy dla nowych wielopoziomowych bloków na Baranówku – powiedziała.

- Mieszkańcy Baranówka mogą być spokojni. Teraz gdy udało się nam wstrzymać procedury umożliwiające powstanie nowych inwestycji wielorodzinnych, następnym krokiem jest przygotowanie uchwały dotyczącej przygotowania planu zagospodarowania dla całego Baranówka. Dotychczas, taką dokumentację przygotowano tylko dla części osiedla – dodaje Joanna Winiarska.

Jak podkreśla radna determinacja mieszkańców osiedla pozwala wierzyć w to, że uda się zachować obecny charakter osiedla.

Reklama