Nie będzie miejskiego programu in vitro. Radni porozmawiają o targach

Data publikacji: 15.10.2020 11:06
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Nadanie nazwy Kornela Morawieckiego jednej z kieleckich ulic i dokapitalizowanie Targów Kielce, to niektóre tematy, którymi zajmują się radni podczas czwartkowej sesji rady miasta. Z uwagi na pandemię koronawirusa, sesja odbywa się w trybie zdalnym.

Na początku obrad, radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego miejskiego programu in vitro. Taki projekt zgłosił prezydent Kielc Bogdan Wenta, nie uzyskał on jednak wymaganej większości. Za debatą nad rozporządzeniem zagłosowało 11 radnych, a 10 było przeciw. Dwie osoby wstrzymały się od głosu. Do wpisania projektu do porządku potrzebne jest 13 głosów. Dokument był powtórzeniem projektu, złożonego już raz, na wrześniową sesję.

Radni rozszerzyli natomiast porządek czwartkowych obrad o dyskusję w sprawie rezolucji dotyczącej uzbrajania terenów inwestycyjnych. Projekt rezolucji w tej sprawie złożyli radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Tematem, który może wzbudzić sporo emocji będzie podniesienia kapitału zakładowego Targów Kielce. Z uwagi na trudną sytuację finansową, w jakiej branża targowo-wystawiennicza znalazła się w związku z pandemią koronawirusa, prezydent Kielc postuluje, aby miejska spółka została dokapitalizowana kwotą 3 mln zł.

Ponadto radni zadecydują o nadaniu nazwy ulicy Kornela Morawieckiego dla nowego wiaduktu, łączącego ulicę Olszewskiego z ulicą Witosa.

Reklama