Nie ma zmian w organizacji ruchu wokół kieleckich nekropolii

Data publikacji: 30.10.2020 18:38 / Data aktualizacji: 31.10.2020 07:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach przywraca dotychczasową organizację ruchu w sobotę, niedzielę i w poniedziałek w okolicach nekropolii zlokalizowanych przy ulicy Ściegiennego i Spokojnej w Kielcach oraz w Cedzynie.

Jarosław Skrzydło, rzecznik instytucji informuje, że związane jest to z decyzją premiera, który poinformował o zamknięciu w tych dniach cmentarzy.

- Począwszy od soboty, od godziny 7 przywracana będzie stała organizacja ruchu, czyli taka, jaka obowiązuje na co dzień. Oczywiście tych znaków do demontażu jest bardzo dużo, dlatego zakładamy, że w rejonie ulicy Ściegiennego ich usuwanie potrwa do godziny 10. Później ekipy drogowe przeniosą się w okolice cmentarza w Cedzynie i także tam będą demontowały ustawione wcześniej znaki - mówi Jarosław Skrzydło.  

Natomiast jeżeli chodzi o ulicę Zagnańską w Kielcach, tu zmian nie będzie, czyli na tej ulicy będzie obowiązywała taka organizacja ruchu, jaka została wdrożona na czas 31 października oraz 1 i 2 listopada.

- Ta organizacja w żaden istotny sposób nie ingeruje na ruch, dlatego że firma która przebudowuje ulicę Zagnańską na czas świąt otworzyła dwie jezdnie. Dotychczas jeździliśmy tam jedną nitką. W tym miejscu teraz te warunki ruchu są znacznie lepsze, a w myśl tej organizacji było dozwolone parkowanie na prawych pasach ruchu. W związku jednak z zamknięciem cmentarzy, to parkowanie w tym rejonie nie będzie się odbywać i kierowcy będą mogli się poruszać bez żadnych przeszkód - dodał Jarosław Skrzydło.

Decyzję o zamknięciu cmentarzy 31 października oraz 1 i 2 listopada ogłosił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Reklama