„Nie pijcie, nie palcie, w piłkę nożną grajcie”

Data publikacji: 24.10.2021 11:55
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.10.2021. Zagnańsk. Kosmiczny Turniej Profilaktyczny

24.10.2021. Zagnańsk. Kosmiczny Turniej Profilaktyczny
Fot. Paulina Michta / Radio Kielce

6 dziecięcych, 15-osobowych drużyn, rywalizuje w Zagnańsku w Kosmicznym Turnieju Profilaktycznym. Jego hasłem przewodnim jest przesłanie „Nie pijcie, nie palcie, w piłkę nożną grajcie”.

Wojtek z drużyny Lechia Strawczyn mówi, że w tego typu turnieju bierze udział po raz drugi.

- Najbardziej cieszę się z tego, że mogę zagrać mecz razem ze znajomymi - mówi Wojtek. Basia z tej samej drużyny dodaje: - Lubię piłkę nożną i zawsze gram w nią ze swoim bratem. Bardzo mi się podoba, ponieważ jest fajna atmosfera. 

Wójt Gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski mówi, że oprócz turnieju piłki nożnej zaplanowano warsztaty profilaktyczne, uświadamiające młodzieży o negatywnym wpływie używek na formę sportową.

- Zaplanowaliśmy pogadanki z doświadczonymi osobami, mówiące o tym, że nie ma sensu stosować używek, ponieważ najlepszą zabawę zapewnia nam sport. To bardzo ważne, by akurat w tych czasach, gdzie dominuje siedzący tryb życia, zachęcać dzieci i młodzież do aktywności fizycznej - przekonuje wójt.

24.10.2021. Zagnańsk. Kosmiczny Turniej Profilaktyczny. Na zdjęciu (od lewej): Od lewej: Robert Hanulak - radny, Elżbieta Korus - dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Wojciech Ślefarski -wójt gminy ZagnańskFot. Paulina Michta / Radio Kielce

Turniej wsparł również Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego zaznacza, że udział w takich wydarzeniach pokazuje, że wolny czas można spędzać inaczej, niż siedząc przed komputerem.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć taką inicjatywę. Sport, a szczególnie piłka nożna cieszy się dużym zainteresowaniem, a dodatkowym elementem jest to, że dzieci mogą spotkać się ze swoimi znajomymi. Zachęcamy do tego, by dbać o swoją formę fizyczną i nie dać się skusić używkom - wyjaśnia Renata Janik.

Organizatorem turnieju jest Gminna Akademia Sportu „COSMOS” Zagnańsk. Zakończenie Kosmicznego Turnieju Profilaktycznego zaplanowane jest na godzinę 14.00

Reklama