Nie pomagają apele policji. Kielczanka padła ofiarą oszusta

Data publikacji: 14.08.2020 12:00
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Policja odnotowała kolejny przypadek, gdy oszust podający się za funkcjonariusza wyłudził pieniądze opowiadając przez telefon zmyśloną historię.

Wczoraj do mieszkanki Kielc zadzwonił nieznany mężczyzna. Rozmówca przedstawił się 63-letniej  kobiecie jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji i opowiedział historię o zagrożonych kontach bankowych.

Podczas rozmowy kobieta poinformowała go o posiadanych funduszach. Oszust polecił, aby założyła konto w jednym z banków i przelała tam pieniądze.

Pozostając z nią w kontakcie telefonicznym przestępca udzielał dalszych instrukcji dotyczących m.in. podania danych logowania do konta. Oszust był na tyle przekonujący, że kobieta dała się zmanipulować i przekazała mu oszczędności swojego życia - 30 tysięcy zł. Policja przypomina, że nigdy nie prosi mieszkańców o przekazanie gotówki, czy danych do logowania.

Funkcjonariusze sugerują, aby w przypadku takiej rozmowy natychmiast ją zakończyć, a o sprawie poinformować prawdziwych funkcjonariuszy.

Reklama