Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się kluczowa inwestycja drogowa w Kielcach

Data publikacji: 17.09.2021 11:47 / Data aktualizacji: 17.09.2021 12:48
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Skrzyżowanie al. Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego

Kielce. Skrzyżowanie al. Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

Wciąż nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace przy przebudowie skrzyżowania al. Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach. Według pierwszych założeń prace powinny rozpocząć się w sierpniu. Prowadzić je ma firma Trakt, która wygrała przetarg. Na przeszkodzie stoi brak planu tymczasowej organizacji ruchu, w czasie prowadzenia inwestycji.

Jak poinformował Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, problemem jest kwestia organizacji ruchu na skrzyżowaniu w czasie remontu.

- Wykonawca przedstawił wstępną koncepcję czasowej zmiany organizacji ruchu. Projekt trafił do kancelarii prezydenta. Czynności są w toku. Z aktualnych informacji wynika, że ratusz przedstawił swoje uwagi do przedłożonej dokumentacji. Na razie nie wiemy kiedy dokument zostanie w całości zaakceptowany w związku z tym nie wiadomo także kiedy rozpoczną się właściwe prace budowlane w okolicy skrzyżowania - wyjaśnia.

Rzecznik MZD dodaje, że w ramach planowanej inwestycji powstanie wyspa centralna, z ruchem sterowanym sygnalizacją świetlną.

Ponadto, jak informowaliśmy, w ramach tej inwestycji powstaną także dwa małe ronda na skrzyżowaniach ul. Domaszowskiej z ul. Górną oraz Żniwną. Remont, poza jezdnią, obejmie także chodniki. Wybudowane zostaną także ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe.

Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 23 mln zł. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca przyszłego roku.

Reklama