Nie wyrzucaj jedzenia. Oddaj je Aniołowi

Data publikacji: 27.12.2020 14:00
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ks. Paweł Anioł - dyrektor ostrowieckiego Domu Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II

Ks. Paweł Anioł - dyrektor ostrowieckiego Domu Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II
Ostrowiec Św.. 28.06.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

O potrzebujących można zadbać nie tylko przed świętami, ale także po bożonarodzeniowym biesiadowaniu. Żywność, której zostało zbyt wiele, nie powinna trafiać do śmietnika. Można podzielić się nią z tymi, którzy nie mieli szans Bożego Narodzenia spędzić w rodzinnym gronie, przy zastawionym stole.

Zachęca do tego ks. Paweł Anioł, dyrektor ostrowieckiego Domu Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II. Jak mówi, produkty spożywcze można przekazać takim placówkom jak „Jadłodajnia u Anioła”.

- Można się podzielić jedzeniem, przynieść do nas czy to wędliny, czy sałatki. Dzięki temu dużo osób skorzysta - mówi ks. Paweł Anioł.

Żywność, która trafi po świętach do jadłodajni, zostanie rozdana bezdomnym, wykluczonym i samotnym mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak przypomina ks. Paweł Anioł, wiele z tych osób zmaga się różnymi problemami w życiu, często są to nałogi.

- Przyczyną bezdomności jest wiele rzeczy, też alkoholizm. To choroba. Są osoby, które nie potrafią sobie przez to w życiu poradzić. Piękno jest to, że potrafimy się z nimi dzielić chlebem i niebem - mówi ks. Paweł Anioł.

„Jadłodajnia u Anioła” działa codziennie przez cały rok. O godzinie 13 na ulicy Focha wydawane są bezpłatnie posiłki ok. 150 osobom potrzebującym. Większość obiadów finansują bary Anielskie Jadło.

Reklama