Nie zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Dwa srebrne medale Polek [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 22.04.2021 17:46 / Data aktualizacji: 22.04.2021 20:09
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
22.04.2021. Kielce. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie. Dekoracja zawodniczek w wadze muszej (48 kg). Na zdjęciu: Natalia Kuczewska

22.04.2021. Kielce. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie. Dekoracja zawodniczek w wadze muszej (48 kg). Na zdjęciu: Natalia Kuczewska
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Mazurek Dąbrowskiego” niestety nie zabrzmiał podczas pierwszego dnia finałów Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie, które rozgrywane są Hali Legionów w Kielcach. W czwartek wystąpiły dwie reprezentantki Polski, ale musiały uznać wyższość rywalek z Indii.

W finale kategorii muszej Natalia Kuczewska przegrała jednogłośnie na punkty z Gitiką, a w wadze półśredniej Barbara Marcinkowska uległa Arundhati Choudary. W tym przypadku sędziowie również byli zgodni w swoim werdykcie.

– Bardzo się cieszę, bo wyróżnieniem był już sam występ na takiej imprezie. Jest oczywiście trochę niedosytu. Muszę to na spokojnie „przegryźć”. Wydaje mi się, że dałam z siebie kompletnie wszystko. Może dałabym radę coś więcej, ale przecież mam srebrny medal. To był dla mnie wielki zaszczyt tutaj boksować – powiedziała Natalia Kuczewska.

– Nie zawsze się zdobywa, to co się chce. Wyciągnę wnioski z finałowej walki i kolejne mistrzostwa świata będą moje – stwierdziła Barbara Marcinkowska.

22.04.2021. Kielce. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie. Dekoracja zawodniczek w kategorii półśredniej (69 kg). Na zdjęciu: Barbara MarcinkowskaFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

– Medali zdobyliśmy bardzo dużo, ale nie usłyszałem „Mazurka Dąbrowskiego”, o którym tak marzyłem. Hinduski wygrywają walkę za walką, w grupach młodzieżowych są potęgą. Zrobiliśmy jednak wszystko, co mogliśmy. Szkoda, ale gdyby ktoś przed mistrzostwami powiedział mi, że zdobędziemy siedem medali, to wziąłbym w ciemno – ocenił trener kobiecej reprezentacji Tomasz Dylak.    

Brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata zdobyło pięć Polek: Karolina Ampulska, Wiktoria Tereszczak, Daria Parada, Martyna Jancelewicz i Oliwia Toborek.

W piątek odbędą się finały mężczyzn. W kategorii ciężkiej o złoty medal powalczy Jakub Straszewski. Jego przeciwnikiem będzie Kubańczyk Jorge Luis Felimon Lobaina.

adv adv
Wiadomości
Reklama