Nie znają przepisów czy bezczelnie je łamią? [WIDEO]

Data publikacji: 03.08.2021 15:04
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Anna Kwapisz
03.08.2021. Kielce. Skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Polnej

03.08.2021. Kielce. Skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Polnej
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

Kilka minut i kilka samochodów, wykonujących niebezpieczny manewr na jednym z ruchliwych skrzyżowań w centrum Kielc. To codzienny widok, z którego wynika, że wielu kierowców nie zna przepisów ruchu drogowego. A dokładniej - tego na co zezwala skierowana w lewo zielona strzałka na sygnalizatorze.

Reporterom Radia Kielce wystarczyło kilka minut, aby na filmie uwiecznić wielu kierowców, którzy jadąc ulicą Warszawską zawracają na skrzyżowaniu z ulicą Polną. Tymczasem znajdujący się na nim sygnalizator S-3 nie zezwala na taki manewr.

- Kierowcy często nie wiedzą jak się prawidłowo zachować widząc strzałki na światłach kierunkowych - potwierdza Artur Pluta, instruktor i właściciel Szkoły Jazdy Enigma.

Dodaje, że znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Polnej sygnalizator S-3 umożliwia skręt w lewo, ale nie pozwala zawracać. Taki manewr może bowiem doprowadzić do potrącenia pieszych, którzy mają wówczas zielone światło i mogą przechodzić przez jezdnię ulicy Warszawskiej.

- Sygnalizator S-3 pozwala na bezkolizyjny skręt w lewo, z ulicy Warszawskiej w Polną - wyjaśnia instruktor nauki jazdy.

Niestosowanie się do wskazań sygnalizatora S-3 może skutkować nałożeniem na kierowcę mandatu w wysokości 250 zł i „dopisaniem” do jego konta 5 punktów karnych.

Reklama