Niebawem otwarcie siedziby komisariatu policji w Chmielniku

Data publikacji: 11.10.2020 07:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.10.2020 Chmielnik. Budowa komisariatu policji

11.10.2020 Chmielnik. Budowa komisariatu policji
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dobiega końca budowa komisariatu policji w Chmielniku. Siedziba funkcjonariuszy będzie mieściła się przy ulicy Starobuskiej, w ścisłym centrum miasta, tak, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do funkcjonariuszy.

Burmistrz Paweł Wójcik informuje, że prace związane z budową komisariatu są już na ukończeniu.

- Obecnie trwa zagospodarowanie terenu wokół przyszłej siedziby policjantów, a wewnątrz prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. To już ostatnie szlify przed zakończeniem inwestycji - mówi.

Wstępnie otwarcie planowane jest na 13 listopada.

- Trzeba zdawać sobie sprawę, że dziś planowanie czegokolwiek, a już terminów i dat, jest bardzo ryzykowne ze względu na epidemię - dodaje. 

Komisariat będzie mieścił się w nowym, dwupiętrowym budynku o łącznej powierzchni 523 metrów kwadratowych. Będzie znajdował się w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Karol Macek, oficer prasowy instytucji dodaje, że nowy komisariat zastąpi posterunek, który funkcjonuje obecnie.

- Będzie obsługiwał miasto i gminę Chmielnik oraz gminę Pierzchnica. Oznacza to, że mieszkańcy będą mieli jednostkę policji bliżej swojego miejsca zamieszkania i tym samym dostęp do stróżów prawa będzie łatwiejszy - zauważa.

Przypomnijmy, że w 2016 roku Chmielnik był pierwszą gminą w województwie, gdzie udało się reaktywować posterunek policji. Zamknięto go w 2010 roku, a funkcjonariusze na interwencje dojeżdżali z komisariatu w oddalonej o prawie 20 km Morawicy. Przywrócenie posterunku było możliwe dzięki przychylności władz policji oraz rządowemu programowi modernizacji służb mundurowych. W tymczasowym posterunku mieszczącym się przy ulicy Piastów, obecnie pełni służbę 8 policjantów.

Koszt całej inwestycji wraz z wyposażeniem to ponad 5 mln zł. 

Reklama