Niebawem otwarcie zmodernizowanego dworca PKP w Skarżysku

Data publikacji: 27.04.2021 17:50
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.04.2021 Skarżysko-Kamienna. Remont dworca PKP

27.04.2021 Skarżysko-Kamienna. Remont dworca PKP
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kończy się remont dworca PKP w Skarżysku. W najbliższych dniach mają zakończyć się odbiory techniczne i na początku maja odbędzie się oficjalne otwarcie.

Odnowiony gruntownie został cały budynek, łącznie 3,3 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Parter będzie służył podróżnym, tu znajdą się m.in. kasy biletowe, poczekalnia i toalety. Zainstalowany będzie także multimedialny system informacji dla podróżnych oraz monitoring. Na pierwszym i drugim piętrze będą się mieściły biura spółek kolejowych, będzie tu także Izba Tradycji Kolejowej. 28 pomieszczeń o powierzchni od 9 do 95 metrów kwadratowych przeznaczonych będzie na wynajem. Może być tu prowadzona działalność usługowa lub gastronomiczna. Jak informuje Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP, remont ma przywrócić dawny blasku budynkowi dworca.

- Renowację przeszła elewacja budynku wraz ze znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi, która została podkreślona przez nową iluminację. Ważnym elementem inwestycji była również budowa parkingu na ponad 100 samochodów znajdującego się po przeciwnej stronie układu torowego.

W ramach inwestycji wprowadzono również szereg udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, w tym m.in. ścieżki prowadzące dla osób niedowidzących i niewidomych, oznaczenia w alfabecie Braille'a oraz mapy dotykowe, pochylnie i windy.

Zgodnie z zapowiedziami w maju planowane jest oficjalne otwarcie dworca. Łączny koszt inwestycji to ponad 32 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Reklama