Niebawem wybory rektora Politechniki Świętokrzyskiej

Data publikacji: 02.07.2020 16:28
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska
Kielce. 09.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

To już oficjalne. Tak jak kilka dni temu zapowiadało Radio Kielce, wybory rektora Politechniki Świętokrzyskiej odbędą się 9 lipca o godzinie 10.00.

Jak mówi profesor Dariusz Janecki, przewodniczący uczelnianej komisji wyborczej, dziś propozycję tego terminu przyjęło Kolegium Elektorów. Same wybory będą zorganizowane z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa wprowadzonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Będą przebiegały w sposób tradycyjny. Spotkamy się w auli Politechniki Świętokrzyskiej, która pomieści 400 osób. Elektorzy będą podchodzili i brali kartę do głosowania, a po jej wypełnieniu wrzucą ją do urny - wyjaśnia profesor Dariusz Janecki.

O władzę w Politechnice Świętokrzyskiej stara się troje kandydatów. To profesor Zbigniew Koruba, prorektor uczelni do spraw badań naukowych i współpracy z przemysłem, profesor Lidia Dąbek z Katedry Technologii Wody i Ścieków oraz profesor Paweł Łaski z Katedry Automatyki i Robotyki.

Jak mówi profesor Dariusz Janecki w przypadku, gdyby nikt z kandydatów nie zdobył bezwzględnej większości głosów, po krótkiej przerwie zostanie zorganizowana druga tura wyborów, w której zmierzy się dwójka kandydatów z najlepszymi wynikami.

Nowy rektor obejmie władzę w Politechnice Świętokrzyskiej od 1 września.

Reklama