Niebezpieczne pułapki na motocyklistów

Data publikacji: 10.05.2021 21:24
Autor: Piotr Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Archiwum Nadleśnictwa Kielce

Wstrząsającego odkrycia dokonali kieleccy leśnicy podczas pracy na terenie leśnictwa Słowik koło Kielc, w pobliżu ulicy Laskowej. Odnaleźli rozciągnięte pomiędzy drzewami metalowe linki, będące najprawdopodobniej pułapką zastawioną na motocyklistów, wjeżdżających do lasu. O sprawie poinformowali policję.

Jak przyznają leśnicy, teren leśnictwa Słowik to bardzo popularne wśród kielczan miejsce wypoczynku i rekreacji. Przebiegają tamtędy popularne i chętnie uczęszczane szlaki rowerowe i piesze. Niestety, lasy te stały się atrakcyjnym miejscem również dla motocyklistów, którzy wjeżdżając do lasów łamią prawo.

Niektórzy zastawiają na kierowców motocykli crossowych i quadów pułapki, takie jak ta znaleziona przez leśników. Skutki wjechania z dużą prędkością w tego typu pułapkę mogą być tragiczne. Co więcej, wpaść w nią mogą też rowerzyści, którzy wjeżdżając do lasu nie łamią przepisów.

„Powód takiego działania jest dla nas nieznany. Nie wiemy, czy jest to złośliwość, czy tylko głupia i niebezpieczna zabawa. Prosimy bardzo o ostrożność. Będziemy wdzięczni za każdy sygnał o występowaniu takich lub innych niebezpiecznych pułapek", czytamy w komunikacie prasowym, przesłanym przez Annę Wojkowską-Klatę z Nadleśnictwa Kielce.

Reklama