Nieco mniejsze zainteresowanie wykonywaniem testów na obecność koronawirusa

Data publikacji: 22.06.2021 15:53
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W ostatnich tygodniach znacząco spadła liczba osób zakażonych koronawirusem. Mimo tego, zainteresowanie testami w kierunku COVID-19 nadal jest spore, choć mniejsze, niż w szczycie trzeciej fali pandemii.

Testy w kierunku koronawirusa cały czas wykonywane są w Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym w Podzamczu koło Chęcin - informuje Aneta Sławek z tej instytucji. 

- Średnio w naszym punkcie pobrań badanych jest do 150 osób dziennie. Jeszcze kilka miesięcy temu, podczas najwyższego szczytu pandemii koronawirusa, tych badań wykonywaliśmy zdecydowanie więcej. W zewnętrznym punkcie pobrań było nawet do 400 osób dziennie - mówi Aneta Sławek.  

Nieznacznie spadła także liczba osób, które wykonują testy w kierunku koronawirusa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach - informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy. 

- Dziennie w naszej przyszpitalnej przychodni wykonujemy prawie 100 testów. Obserwujemy, że w tym momencie zgłaszają się osoby, które planują wyjazdy wakacyjne i potrzebują wyniku testu, by móc podróżować swobodnie - dodała Anna Mazur-Kałuża.  

Wykaz wszystkich punktów, gdzie można wykonać test na obecność koronawirusa dostępny do pobrania. 


Reklama