Niedzielne wybory to okazja do odpowiedzi na pytanie: jakiej Polski chcemy

Data publikacji: 24.06.2020 21:23
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.06.2020 Suchedniów. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas Polska

24.06.2020 Suchedniów. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas Polska
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Dialog, legislacja, zdrowie i inwestycje - na takich czterech filarach oparta jest prezydentura Andrzeja Dudy - mówiła podczas spotkania w Suchedniowie wiceminister sportu Anna Krupka.

- Niedzielne wybory, to okazja do odpowiedzi na pytanie, jakiej Polski chcemy i dlaczego potrzebna jest kolejna kadencja obecnego prezydenta - dodaje.

- Andrzej Duda podczas pięcioletniej kadencji spotkał się z mieszkańcami każdego powiatu w Polsce. Dialog polega na wsłuchiwaniu się w potrzeby ludzi, z tego rodzą się programy obejmujące Polaków od najmłodszych do najstarszych. To program Rodzina 500 plus, Wyprawka plus, Mama plus, ale także zwolnienie młodych do 26. roku życia z podatków, z kolei seniorzy mogą liczyć na trzynastą i czternastą emeryturę - mówiła.

Drugim filarem jest legislacja, czyli podpisywanie wielu setek ustaw, które normują polskie prawo.

Dzięki sprawnej współpracy ustawy są szybko wprowadzane w życie. Jednocześnie 9 ustaw Andrzej Duda zawetował, co świadczy o jego autonomii. Z kolei od prezydenta wyszły 32 inicjatywy ustawodawcze.

24.06.2020 Suchedniów. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas Polska. Na zdjęciu wiceminister Anna Krupka, Mariusz Bodo - sekretarz województwa, senator Krzysztof Słoń, doradca wojewody Maria ZubaFot. Anna Głąb / Radio Kielce

W przestrzeni zdrowia, to nakłady na profilaktykę i doposażanie szpitali i jednostek medycznych. Czwarty filar prezydentury Andrzeja Dudy, to wielkie inwestycje z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

- Z sondaży wynika, że możliwe jest zwycięstwo Andrzeja Dudy w pierwszej turze. Ważne jest jednak, żeby Polacy poszli na wybory - zakończyła przemówienie wiceminister Anna Krupka.

Doradca wojewody Maria Zuba wskazywała, że kandydatowi Zjednoczonej Prawicy bliskie są wartości chrześcijańskie i tradycyjne, urzędujący prezydent potrafi zadbać o interesy kraju za granicą, a w państwie jest inicjatorem inwestycji, których efekty są widoczne również w małych miejscowościach.

- Skarżysko znalazło się w sieci krajowych szprych kolejowych prowadzących do CPK. Odradza się Marywil, gdzie będą produkowane elementy potrzebne dla branży budowniczej - mówiła.

Maria Zuba przypomniała także o akcji MSWiA „Bitwa o wóz”, czyli przekazaniu samochodu gaśniczego tej gminie, która w danym województwie będzie miała najwyższą frekwencję podczas wyborów. W gminie Suchedniów nowego wozu bardzo potrzebują strażacy z Ostojowa. Kosztuje 800 tys. złotych, a samorząd nie ma pieniędzy na wkład własny, można go zapewnić poprzez udział w wyborach.

24.06.2020 Suchedniów. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas Polska. Na zdjęciu wiceminister Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, doradca wojewody Maria Zuba, radna Agnieszka BurasFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Senator Krzysztof Słoń mówił, że u finału kampanii dobrze jest się spotkać i ugruntować swoje przekonania, nawet w kwestii udziału w wyborach.

- Dokonując wyboru trzeba przeanalizować dokonania prezydenta. Odseparować nierealne wizje antyPiS-u od prawdziwej wizji Polski Andrzeja Dudy - zaznacza senator.

Poparcia obecnie urzędującemu prezydentowi udzielili również radna sejmiku województwa świętokrzyskiego Agnieszka Buras oraz sekretarz województwa Mariusz Bodo.

24.06.2020 Suchedniów. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas PolskaFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama