Niedzielski: w czwartek przedstawimy pakiet rozwiązań epidemicznych na całe wakacje

Data publikacji: 09.06.2021 11:17
Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Adam Niedzielski - minister zdrowia

Na zdjęciu: Adam Niedzielski - minister zdrowia
Fot. Ministerstwo Zdrowia / twitter

- W czwartek razem z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań epidemicznych na całe wakacje - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Nasz proces luzowania obostrzeń jest rozsądny - stwierdził.

W wywiadzie dla TVP Info szef resortu zdrowia skomentował aktualne dane epidemiczne. Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że badania potwierdziły 428 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a także, że zmarło 108 osób z COVID-19. Łącznie od marca ubiegłego roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono 2 876 289 przypadków. Zmarło 74 363 osób z COVID-19.

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne - wskazał Niedzielski.

Minister przypominał, że w czasie apogeum trzeciej fali pandemii, przykładowo w województwie śląskim było średnio 100 przypadków na 100 tys.

- Widać, że zmiana skali jest ogromna. Ale to też pokazuje, że nasz proces luzowania obostrzeń jest rozsądny. Krok po kroku obserwowanie efektów i podejmowanie dalszych decyzji musi być robione w spokojnej atmosferze. Prawdopodobnie jutro bądź w piątek razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań, który będzie dotyczył całego okresu wakacji, by pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom zaplanowania wakacji. Proszę o odrobinę cierpliwości. Jutro razem z panem premierem będziemy komunikowali te informacje - poinformował. 

Reklama