Niepełnosprawni będą rywalizować w IV Świętokrzyskim Maratonie Bocci

Data publikacji: 15.10.2021 06:23
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

IV Świętokrzyski Maraton Bocci dla osób niepełnosprawnych odbędzie się dziś w podkieleckim Masłowie.

Udział w imprezie weźmie około 90 osób nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale także m.in. z Lublina, Nowego Sącza czy Radomia, jak również z Białorusi, informuje organizator wydarzenia Andrzej Janowski, prezes Fundacji BeActive w Kielcach.

- Gościć będziemy m.in. zawodników, którzy grają w grupie paraolimpijskiej. Będą także wielokrotni medaliści Polski i reprezentacji naszego kraju w grę w boccię. W imprezie udział weźmie także grupa integracyjna, czyli osoby, które nie poruszają się na wózkach inwalidzkich, ale mają inne niepełnosprawności, np. intelektualne, mówi Andrzej Janowski.

Jak dodaje, celem imprezy jest nie tylko sportowa rywalizacja.

- Każde takie zawody są wyjątkową okazją do spotkania się. Niestety, osoby zwłaszcza te z dużymi niepełnosprawnościami, bardzo często mają problem z wyjściem z domu lub z wyjechaniem gdzieś, ponieważ potrzebują specjalnego transportu i np. dwóch asystentów. Dlatego cieszę się, że pomimo tych rożnych utrudnień przyjeżdżają do nas na zawody - dodał Andrzej Janowski. 

IV Świętokrzyski Maraton Bocci odbędzie się w Szkole Podstawowej w Masłowie. Początek imprezy o 9.00, a jej zakończenie przewidziano około godziny 15.00.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy także medale.

Tagi do tego wpisu
Reklama