Niepełnosprawni na start

Data publikacji: 30.06.2020 14:37
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
„PARAGEDON” – Festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych

„PARAGEDON” – Festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych
Kielce. 30.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Osoby niepełnosprawne, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy mogą już zgłaszać się do tegorocznego „Paragedonu”. - To impreza sportowa, której celem jest integracja osób z różnymi niepełnosprawnościami i osób w pełni sprawnych - przypomina Dariusz Lisowski, koordynator wydarzenia.

- Rozpoczęliśmy już rozsyłanie pism do różnych placówek z zaproszeniem do wzięcia udziału w imprezie. Zgłosiły się już cztery, czyli udział w „Paragedonie” zadeklarowało około 80 osób niepełnosprawnych. Naszym zamiarem jest stworzenie im w tym dniu miejsca, gdzie będą się czuli dobrze i w sposób dla nich niesztampowy spędzą czas - mówi Dariusz Lisowski. 

Jak dodaje, w „Paragedonie” będą mogły wziąć udział osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

- Wybraliśmy takie dyscypliny, by każdy uczestnik imprezy mógł spróbować swoich sił, także osoby poruszające się przy pomocy kul, czy jeżdżące na wózkach. Będzie więc m.in. rzut do kosza, wyścig na wózkach, czy rzut lotką - wylicza Dariusz Lisowski.

Tegoroczny „Paragedon” odbędzie się 12 września na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tej imprezie, mogą się kontaktować z Fundacją Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” pod nr tel. 502 798 558 lub kontaktem mailowym dariuszlisowski.poczta@gmail.com. 

Tegorocznym zawodom towarzyszyć będzie nagrany w Kielcach w tym roku ogólnopolski hymn osób niepełnosprawnych „Tylko w siebie wierz”.

Tagi do tego wpisu
Reklama