Nieprawidłowości w Europejskim Centrum Bajki do prokuratury?

Data publikacji: 20.07.2020 11:27
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pacanów. Europejskie Centrum Bajki. ECB

Pacanów. Europejskie Centrum Bajki. ECB
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prokuratura może zająć się sprawą nieprawidłowości w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, w czasie, gdy placówką zarządzała poprzednia dyrektor Karolina Kępczyk. Zarząd województwa świętokrzyskiego analizuje raport, po audycie w tej instytucji.

Jak informowaliśmy, kontrola wykazała m.in. niewłaściwe wydatkowanie publicznych pieniędzy, naruszenia dyscypliny finansów i błędy w fakturowaniu.

Marszałek Andrzej Bętkowski mówił w Radiu Kielce, że na bazie lektury obszernego dokumentu jest przekonany, że decyzja zarządu o odwołaniu ze stanowiska poprzedniej dyrektor ECB Karoliny Kepczyk była słuszna.

- Zarząd rozstrzygnie, czy podsumowaniem tego audytu będzie skierowanie sprawy do instytucji badających dyscyplinę finansów publicznych, czy do prokuratury - dodał marszałek.

Marszałek zaznaczył, ze dalsze decyzje w tej sprawie, zarząd województwa podejmie, gdy wszyscy jego członkowie dokładnie zapoznają się z dokumentem.  

Kilka dni temu sekretarz województwa Mariusz Bodo informował, że w raporcie wymieniono bardzo dużo nieprawidłowości. Jednym z przykładów jest kwota 10 tys. zł, przeznaczona na usługi fryzjerskie. Zgodnie z opisem faktury, ta kwota miała zostać wydana na strzyżenie animatorów - pracowników ECB. Tymczasem z audytu wynika, że pracownicy zaprzeczają, by taka czynność była wykonywana.

Reklama