Nieruchomości Dorbudu na sprzedaż

Data publikacji: 30.06.2021 15:19
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.06.2021. Kielce. Kamienice przy ul. Paderewskiego

30.06.2021. Kielce. Kamienice przy ul. Paderewskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trzy nieruchomości w ścisłym centrum Kielc na sprzedaż. Syndyk masy upadłościowej kieleckiej spółki Dorbud wystawił na sprzedaż trzy nieruchomości przy ulicy Paderewskiego należące do bankrutującej firmy.

Jak informuje syndyk Tycjan Saltarski, łącznie nieruchomości zostały wycenione na ponad 10 mln złotych.

- Termin składania ofert na zakup trzech nieruchomości przy ulicy Paderewskiego mija 5 lipca, natomiast ich otwarcie odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Kielcach 7 lipca. To pierwsze podejście do sprzedaży tych nieruchomości - wyjaśnia syndyk.

Cena wywoławcza najdroższej kamienicy przy Paderewskiego 12 wynosi ponad 5,3 mln złotych, to budynek wzniesiony w 1924 roku. W ramach wyprzedaży majątku Dorbudu nabyć będzie można także kamienice przy Paderewskiego 10 o cenie wywoławczej powyżej 4,6 mln złotych, a także działkę o powierzchni 160 metrów kwadratowych przy Paderewskiego 10A, na której znajduje się oficyna kamienicy. Wszystkie nieruchomości znajdują się na obszarze zabytkowego układu urbanistycznego Kielc i są wpisane do rejestru zabytków województwa. Mieściły się w nich siedziby Gestapo i komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa.

Tycjan Saltarski dodaje, że na zlicytowanie czekają kolejne nieruchomości będące własnością firmy Dorbud. Prawdopodobnie we wrześniu ogłoszona zostanie licytacja kamienicy przy ulicy Śniadeckich 4 w Kielcach.

30.06.2021. Kielce. Kamienice przy ul. PaderewskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama