Niesamowite samoloty i statki powietrzne w Kielcach [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 11.09.2021 16:42
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.09.2021 Kiece. Targi Kielce. III Targi Lotnicze AVIATION EXPO

11.09.2021 Kiece. Targi Kielce. III Targi Lotnicze AVIATION EXPO
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

45 wystawców pojawiło się podczas rozpoczętych w sobotę III Targów Lotniczych Aviation Expo. Na terenie Targów Kielce można zobaczyć m.in. ultralekkie samoloty, paralotnie, śmigłowce, a także osprzęt i akcesoria lotnicze.

Wśród wyjątkowych maszyn na uwagę zasługuje łódź latająca Borey. Jak mówi Maciej Nowaczyk ze spółki Hi-Techaviation, ultralekki samolot może startować zarówno z ziemi, jak i z wody.

- Jest to możliwe dzięki temu, że taka łódź posiada chowane podwozie, a ląduje i startuje przy nawet dwumetrowych falach. Lata z prędkością przelotową 185 km/h, a jej zasięg to nawet 900 km. Taką łodzią możemy swobodnie przelecieć z Kielc na Mazury, zabierając ze sobą bagaż nawet o wadze 100 kg - zaznacza.

Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudził również wiatrakowiec TaiFun. Jak mówi Patryk Kazimierski, menager Aviation Artur Trendak, to najbezpieczniejszy statek powietrzny wyprodukowany kiedykolwiek przez człowieka, a w prezentowanym modelu są zastosowane najnowsze technologie i rozwiązania lotnicze.

III Targi Lotnicze Aviation Expo potrwają w sobotę do godziny 17.00, a w niedzielę od 9.00 do 16.30. Dodajmy, że na lotnisku w Masłowie są oferowane loty testowe kilku wiropłatów i małych samolotów. Zainteresowani, przed zakupem mają możliwość wcześniejszego wypróbowania maszyny.

Tagi do tego wpisu
Reklama