Nietypowa metoda oszustwa. Kolejna starsza osoba straciła oszczędności

Data publikacji: 09.06.2021 12:09
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Do kolejnego oszustwa doszło w tym tygodniu na terenie powiatu koneckiego. Tym razem oszczędności straciła 82-letnia kobieta z gminy Słupia Konecka, która rzekomej „znachorce” powierzyła 12 tys. zł.

W poniedziałkowe popołudnie do seniorki zapukała kobieta pod pretekstem chęci zakupu starych obrazów i lamp. W celu wzbudzenia zaufania, przedstawiła się jako osoba głęboko wierząca, odmówiła nawet wspólną modlitwę.

Podczas tych czynności, oszustka rozpoczęła działania. Wróżąc przy pomocy jajka, poinformowała seniorkę o chorobie. By ją wyleczyć nakazała jej zakopać jajko za stodołą. Następnie oszustka poleciła kobiecie, by wyjęła wszystkie swoje oszczędności. Ta położyła na stole w kuchni 12 tys. zł. Oszustka zawinęła pieniądze w chustę i wyszła z nimi do drugiego pokoju. Tam zawinięte pieniądze miały leżeć, aż do niedzieli.

Wczoraj seniorka odwinęła chustę i okazało się, że nie ma pieniędzy.

Policja apeluje o rozwagę i zaleca, by nie wpuszczać do domu osób nieznajomych, którzy mogą proponować różne usługi. O każdym podejrzanym przypadku należy powiadomić funkcjonariuszy dzwoniąc pod numer 112.

Tagi do tego wpisu
Reklama