Nieudana inauguracja Pucharu Deyny dla reprezentacji Świętokrzyskiego

Data publikacji: 04.07.2021 13:30
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
04.07.2021. Nowiny. Finałowy turniej Pucharu Deyny chłopców do lat 14. Mecz Świętokrzyskie - Śląsk. Drużyna Świętokrzyskiego

04.07.2021. Nowiny. Finałowy turniej Pucharu Deyny chłopców do lat 14. Mecz Świętokrzyskie - Śląsk. Drużyna Świętokrzyskiego
Fot. Krzysztof Klimek

W regionie świętokrzyskim rozpoczął się w niedzielę finałowy turniej Pucharu Deyny chłopców do lat 14. Rywalizuje osiem najlepszych wojewódzkich reprezentacji w kraju w tej kategorii wiekowej. Na stadionie w Nowinach grali gospodarze, czyli drużyna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Niestety, młodzi piłkarze z naszego regionu przegrali z rówieśnikami ze Śląska 1:4 (0:2).

04.07.2021. Nowiny. Finałowy turniej Pucharu Deyny chłopców do lat 14. Mecz Świętokrzyskie - ŚląskFot. Krzysztof Klimek

Bramkę dla gospodarzy zdobył Gustaw Piątek, a dla zespołu ze Śląska gole strzelili: Dominik Skiba, Bartosz Morawiec i Denis Matyśkiewicz, a jedno trafienie było samobójcze.

- Cieszę się, że dobrze zaczęliśmy turniej. To na pewno pozytywnie podziała na chłopców, bo w tym wieku nastawienie mentalne jest niezwykle istotne. Mimo dość wysokiego wyniku nie był to łatwy mecz. Przez pierwsze dwadzieścia minut gospodarze pokazali się z bardzo dobrej strony i trudno było nam zdobyć bramkę. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 2:0 i zależało nam, żeby chłopcy wyszli skoncentrowani na te drugie 40 minut, ale tuż po przerwie straciliśmy gola. Jednak udało się szybko strzelić na 3:1. Nie ukrywam, że przyjechaliśmy wygrać Puchar Deyny. Mamy świetny zespół, fantastycznych chłopaków, ale i tak wszystko zweryfikuje boisko – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce szkoleniowiec drużyny ze Śląska Damian Mikołowicz.

- Na pewno chcieliśmy zagrać lepiej, ale niestety nie udało się. Śląskie to przeciwnik z górnej półki. Zresztą tu gra najlepsza ósemka w kraju, więc nie ma słabych drużyn. Wynik mógł być inny, bo w pierwszej połowie, jeszcze przy stanie 0:0, mieliśmy kilka okazji, ale nie udało się pokonać bramkarza rywali. Po przerwie zdobyliśmy kontaktową bramkę, ale niestety goście szybko odpowiedzieli na 3:1. Na pewno zaangażowania i woli alki moim podopiecznym nie można odmówić, ale tym razem rywale byli zdecydowanie lepsi. Nie zwieszamy głów i powalczymy w dwóch kolejnych meczach grupowych – podsumował trener świętokrzyskiej reprezentacji Michał Sarek.     

W drugim niedzielnym meczu tej grupy Wielkopolski ZPN na stadionie na Dąbrowie w Kielcach rozgromił drużynę Podlasia 6:1. W poniedziałek reprezentacja ŚZPN o godzinie 18.00 zagra w Strawczynie z Podlaskim ZPN, a w środę o godzinie 10.00 w Nowinach zmierzy się z drużyną z Wielkopolski.

04.07.2021. Nowiny. Finałowy turniej Pucharu Deyny chłopców do lat 14. Mecz Świętokrzyskie - ŚląskFot. Krzysztof Klimek

adv adv
Wiadomości
Reklama