Nieudolne manewry na placu przed dworcem. Ukraińcy kierowcy byli nietrzeźwi

Data publikacji: 22.09.2020 12:43
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.09.2020. Kielce. Zatrzymani mężczyźni

22.09.2020. Kielce. Zatrzymani mężczyźni
Fot. policja świętokrzyska

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez świętokrzyskich policjantów. Okazało się, że podczas nieudanych prób manewrowania na Placu Niepodległości w Kielcach mężczyźni zmieniali się za kierownicą osobowego audi.

22.09.2020. Kielce. Audi, który przemieszczali się zatrzymaniFot. policja świętokrzyska

Jak informuje nas Maciej Ślusarczyk z biura prasowego świętokrzyskiej policji, zgłoszenie do dyżurnego dotarło w poniedziałek około godziny 9.00.

- Według przekazanych informacji na Placu Niepodległości w Kielcach znajdowali się nietrzeźwi mężczyźni, którzy w takim właśnie stanie przyjechali na miejsce osobowym audi. Interwencję podjęli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, którzy na parkingu przy dworcu PKP napotkali opisywane w zgłoszeniu osoby. Wylegitymowani obywatele Ukrainy utrzymywali, że samochodem na miejsce przyjechał ktoś inny, oczywiście nieznany, który oczywiście oddalił się w nieznanym kierunku. 39- i 18-latek mieli być tylko pasażerami wspomnianego audi. W czasie interwencji policjanci usłyszeli jeszcze kilka wersji wydarzeń, które zmieniały się jak w kalejdoskopie. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 18-latek ma około jednego, natomiast jego starszy towarzysz, aż cztery promile alkoholu w organizmie - relacjonuje Maciej Ślusarczyk.

Policjanci dotarli do nagrań z monitoringu, gdzie widać nieudolne manewry mężczyzn niemieckim autem na Placu Niepodległości. Kiedy próba jednego z nich okazuje się nieudolna, zastępuje go kolega. Tak nietrzeźwi mężczyźni na zmianę jednym samochodem łamali przepisy.

Obaj zostali zatrzymani. Przed sądem przyjdzie im opowiedzieć ostateczną wersję wydarzeń, a grozić może im do 2 lat pozbawienia wolności.

22.09.2020. Kielce. Audi, który przemieszczali się zatrzymaniFot. policja świętokrzyska

Reklama