Niezwykła ekspozycja Muzeum im. Orła Białego

Data publikacji: 04.12.2020 17:45
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.12.2020. Skarżysko-Kamienna. Muzeum im. Orła Białego

01.12.2020. Skarżysko-Kamienna. Muzeum im. Orła Białego
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Na plenerową wystawę zaprasza skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. Na jego placu prezentowany jest sprzęt wojskowy z XX wieku, głównie z okresu II wojny światowej. Łącznie to ponad 100 obiektów - przypomina dyrektor placówki Grzegorz Bień.

- Mamy dwa hektary terenu i ponad sto obiektów na placu muzealnym. Można zobaczyć samoloty, czołgi, pojazdy opancerzone czy wyrzutnie rakiet. Jest także kuter torpedowy ORP „Odważny”, który można obejrzeć z góry, dzięki zbudowanemu obok pomostowi. To jednostka, która zagrała w filmie „Podróże Pana Kleksa” - dodaje.

Nie będzie można wejść do transportowca IŁ-14, ale można obejrzeć go z zewnątrz.

Spacer po skarżyskim Muzeum im. Orła Białego to także możliwość poznania tradycji hutniczych. Ruiny huty Rejów pozwalają cofnąć się do XV wieku, kiedy wąchoccy cystersi założyli tam pierwszą kuźnicę. Z kolei główny budynek muzeum to siedziba zawiadowcy huty. Budynek w klasycystycznym stylu można oglądać tylko z zewnątrz.

Muzeum można odwiedzać codziennie od 8 do 16. Cena biletu została obniżona, zarówno dorośli jak i dzieci płacą za wstęp po 8 zł.

Podobne wiadomości
Reklama