Niższy wyrok dla sprawczyni śmiertelnego wypadku

Data publikacji: 12.10.2021 12:56 / Data aktualizacji: 12.10.2021 15:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.01.2020. Bilcza. Wypadek na drodze krajowej nr 73 Kielce - Busko-Zdrój

25.01.2020. Bilcza. Wypadek na drodze krajowej nr 73 Kielce - Busko-Zdrój
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - to prawomocny wyrok dla 26-letniej Adrianny S., oskarżonej o nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęło dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat.

Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku w Bilczy. Samochód osobowy, którym podróżowało pięć osób, zderzył się wówczas z pojazdem dostawczym wiozącym pieczywo. Adrianna S., kierująca Seatem Leonem, jadąc od Kielc w kierunku Morawicy wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z dostawczym renault.

Wyrok w Sądzie Rejonowym w Kielcach zapadł na początku roku. Kobieta została skazana na półtora roku bezwzględnego więzienia. Orzeczono wobec niej także trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz obowiązek pokrycia kosztów sądowych w wysokości ośmiu tys. zł. Proces zarówno w pierwszej jak i drugiej instancji toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Dziś zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie. Sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach zauważa, że kara została złagodzona. - Rozstrzygnięcie w tej sprawie było warunkowane przede wszystkim tym, że rodziny pokrzywdzonych w wypadku wnosiły przed sądem odwoławczym o łagodne potraktowanie oskarżonej - mówi.

Wyrok jest prawomocny.

Reklama