Noc Biologów gotowa, ale online

Data publikacji: 31.12.2020 16:19
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Instytut Biologii UJK w Kielcach

Program zbliżającej się Nocy Biologów jest już gotowy. Po raz dziesiąty zorganizuje ją Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Największe wydarzenie popularyzujące naukę w naszym województwie odbędzie się już za tydzień, 8 stycznia.

Doktor Ewa Kosowska informuje, że w tym roku tematem wiodącym będą mikroorganizmy, zarówno pożyteczne, jak i te groźne.

- Przed nami mnóstwo warsztatów, fascynujące pokazy, wiele konkursów. Przede wszystkim będą pokazy online, na przykład jak wyhodować komórkę w laboratorium. Pojawi się też temat małych organizmów o wielkim znaczeniu, na przykład w rolnictwie. Będą też wykłady, na przykład poświęcony niesamowitemu życiu mrówek - informuje doktor Ewa Kosowska.

- Uczestnicy nauczą się też jak robić piękne kartki ozdobne - dodaje. 

Z powodu pandemii, nie będzie można odwiedzić Instytutu Biologii UJK. Wszystkie atrakcje będą dostępne w sieci. Na część z nich, jak niektóre warsztaty, trzeba się wcześniej zarejestrować, ale większość będzie dostępna dla wszystkich internautów. Doktor Ewa Kosowska mówi, że organizatorzy przygotują filmy prezentujące sekcje ryby oraz sekcję serca świni. Te warsztaty w ubiegłych latach cieszyły się największym zainteresowaniem uczestników Nocy Biologów.

- Niektóre rzeczy będą odbywały się na żywo, inne nagramy wcześniej i udostępnimy online. Szczegółowy harmonogram dostępny na stronie Instytutu Biologii. Tam można zobaczyć co odbywać się będzie na bieżąco, a co będzie wcześniej nagramy – mówi naukowiec UJK.

Dziesiąta Noc Biologów UJK rozpocznie się 8 stycznie, o godzinie 17 i potrwa do godziny 20.

Tagi do tego wpisu
Reklama