Nowa atrakcja Buska-Zdroju. Wybrali ją najmłodsi mieszkańcy gminy

Data publikacji: 28.11.2020 14:12
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.08.2020. Busko-Zdrój. Park Zdrojowy

21.08.2020. Busko-Zdrój. Park Zdrojowy
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ścianka przytulanka stanie wkrótce w Busku-Zdroju. To interaktywne urządzenie przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

- Ścianka jest nagrodą w realizowanym w ubiegłym roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, projekcie „Małe miasto Busko-Zdrój” - przypomina Dorota Tworek, prezes Fundacji Nowa Przestrzeń Sztuki.

- Ten innowacyjny projekt, jedyny w całym województwie świętokrzyskim, zgromadził wówczas 105 dzieci ze wszystkich szkół gminnych. Poprzez zabawę nauczyły się przedsiębiorczości, dowiedziały się na czym polega każdy zawód, nauczyły się zarabiać pieniądze i odprowadzać podatki. To co im zostało wpłaciły na lokatę do banku, aby na koniec projektu wydać w sklepie marzeń - mówi Dorota Tworek.

Dzieci zarabiając tak zwane buskaty, zgromadziły środki, w wysokości 10 tys. złotych, które decyzją większości uczestników, zostały przeznaczone na budowę ścianki-przytulanki.

Burmistrz miasta Waldemar Sikora informuje, że urządzenie stanie w rejonie nowego parku zdrojowego.

- Do zakupu ścianki trzeba było dołożyć jeszcze 20 tysięcy złotych. Aktualnie czekamy na podpisanie umowy z wykonawcą, który docelowo dostarczy i zamontuje urządzenie - zapowiada burmistrz.

Ścianka przytulanka to urządzenie, które tworzy trójwymiarową sylwetkę użytkownika. Wystarczy się mocno w nią wtulić, aby z drugiej strony urządzenia powstała podobizna danej osoby.

Podobne wiadomości
Reklama