Nowa atrakcja w Kurozwękach

Data publikacji: 29.05.2021 08:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kurozwęki. Plac zabaw

Kurozwęki. Plac zabaw
Fot. Michał Popiel / Zespół Pałacowy i Stadnina Koni Kurozwęki

W Kurozwękach, na terenie zespołu pałacowo-parkowego, powstała nowa atrakcja. Jest nią plac zabaw, który zajmuje powierzchnię 300 metrów kwadratowych. Całość utrzymana jest w stylu zamkowym, w który wkomponowano także multimedia. To miejsce zostało wyposażone w taki sposób, aby połączyć zabawę z kulturą.

Jak informuje Michał Popiel, prezes Zespołu Pałacowego i Stadniny Koni w Kurozwękach, plac zabaw został zaprojektowany z myślą o każdej grupie wiekowej oraz o dzieciach niepełnosprawnych. Układ placu w naturalny sposób sugeruje przestrzenie dla poszczególnych grup wiekowych. Istotnym elementem jest urządzenie elektroniczne oferujące szereg gier, które poprzez połączenie światła, dźwięku oraz aktywności fizycznej angażuje zmysły dzieci oraz zapewnia wymagającą fizycznie formę zabawy.

Kurozwęki. Plac zabawFot. Michał Popiel / Zespół Pałacowy i Stadnina Koni Kurozwęki

Michał Popiel dodał, że plac zabaw zaprojektowała jego żona Aurore Strapard-Popiel, właścicielka browaru w Kurozwękach. Sami mają troje dzieci i od dawna marzyło im się to, by najmłodsi, przyjeżdzający z rodzicami, mogli skorzystać z czegoś nietypowego, co zaangażuje mnóstwo dziecięcej energii i ciekawości.

- Na placu zabaw jest m.in. ogromny zamek wysoki na 6 metrów, zaadaptowany dla dzieci do 12 lat, zjeżdżalnia dla 3-4 latków, wieża, mała ścianka wspinaczkowa oraz bardzo długa, trzypiętrowa zjeżdżalnia. Są także lunety, dzięki którym można obserwować okolicę - informuje Andrzej Popiel z Zespołu Pałacowego w Kurozwękach.

Kurozwęki. Plac zabawFot. Michał Popiel / Zespół Pałacowy i Stadnina Koni Kurozwęki

W sąsiedztwie tego miejsca za 2-3 tygodnie zostanie otwarty punkt gastronomiczny dla rodziców, aby mogli spędzić tu czas, mając cały czas na oku swoje pociechy, przebywające na placu zabaw.

Inwestycja powstała w ramach projektu pn. „Światło i dźwięk- dziecięce innowacje”. Została dofinansowana przez Lokalną Grupę Działania „Białe Ługi”.

Uroczyste otwarcie placu zabaw odbędzie się 1 czerwca, ale już jest on dostępny. Kurozwęki słyną przede wszystkim z bizonów, które przyciągają turystów. Jest tam również mini zoo, kilka kucyków oraz konie.

Kurozwęki. Plac zabawFot. Michał Popiel / Zespół Pałacowy i Stadnina Koni Kurozwęki

Reklama