Nowa droga i chodnik. Będzie bezpieczniej i wygodniej

Data publikacji: 20.05.2021 13:35
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2021 Domaszowice, Wola Kopcowa. Otwarcie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej

20.05.2021 Domaszowice, Wola Kopcowa. Otwarcie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy Woli Kopcowej w gminie Masłów mogą korzystać z nowej drogi powiatowej. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych.

20.05.2021 Domaszowice, Wola Kopcowa. Otwarcie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej. Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Piwko - dyrektor PUP w Kielcach, Cezary Majcher - członek Zarządu Powiatu w Kielcach, Mirosław Gębski - starosta, Tomasz Lato - wójt gminy Masłów i Robert Kaszuba - wiceprzewodniczący Rady Powiatu w KielcachFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tomasz Lato, wójt Masłowa, zauważa, że remont drogi był konieczny, tym bardziej, że w Domaszowicach i Woli Kopcowej z roku na rok przybywa mieszkańców.

- Na styku tych dwóch sołectw wybudowaliśmy chodnik i zmodernizowaliśmy drogę. Powstały także przejścia dla pieszych. Wkrótce pojawią się nowe wiaty przystankowe. To ważne miejsce, ponieważ ruch pieszy i samochodowy w tej części gminy jest duży - zauważa.

Wyremontowana droga ma długość około 1,3 km. Samorządowiec dodaje, że najważniejszym elementem inwestycji była budowa chodnika dla pieszych.

Starosta kielecki Mirosław Gębski cieszy się z inwestycji i podkreśla, że powiat kielecki prężnie się rozwija.

- W gminach, które są wokół Kielc przybywa wiele nowych domów. Sprowadzają się tam między innymi osoby, które dotychczas mieszkały w mieście. Cieszymy się, że powstała nowa droga i chodnik dla pieszych, poprawiający ich bezpieczeństwo - mówi.

Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 2 mln zł. Połowa tej kwoty to wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałą część dołożyła gmina i powiat.

Podobne wiadomości
Reklama