Nowa Lewica krytykuje rząd PiS za antyeuropejskość

Data publikacji: 11.09.2021 21:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.09.2021. Sandomierz. Konferencja Nowej Lewicy. Na zdjęciu (od lewej): prof. Jerzy Jaskiernia i poseł Andrzej Szejna

11.09.2021. Sandomierz. Konferencja Nowej Lewicy. Na zdjęciu (od lewej): prof. Jerzy Jaskiernia i poseł Andrzej Szejna
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Przewodniczący Nowej Lewicy w województwie świętokrzyskim, poseł Andrzej Szejna podczas dzisiejszego briefingu prasowego w Sandomierzu skrytykował wypowiedzi przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, dotyczące Unii Europejskiej.

Przypomniał słowa na temat okupacji brukselskiej oraz o konieczności podejmowania drastycznych środków w stylu brexit, ponieważ Unia narzuca nam swoją wolę.

- Nie zgadzam się z tymi opiniami, ponieważ Polska korzysta na członkostwie w Unii Europejskiej, a takie słowa nam szkodzą. Dlatego apelujemy do rządzących, by się od nich powstrzymali. Wyczuwamy ogromny niepokój społeczny. Przypominam, że to Sojusz Lewicy Demokratycznej wprowadził nasz kraj do Wspólnoty i nie wyobrażam sobie, aby było inaczej - powiedział poseł Andrzej Szejna.

Uczestniczący w konferencji prof. Jerzy Jaskiernia, konstytucjonalista i znawca prawa europejskiego przypomniał, że jest spór między rządem, a Komisją Europejską wokół kwestii praworządności i środków, które są potrzebne na plan odbudowy. Dodał, że ponad 75 proc. Polaków nadal popiera Unie Europejską, dlatego potrzebny jest poważny dialog, po co jesteśmy w Unii. Czy jest to tylko wspólnota gospodarcza, wspólny rynek, czy również wspólne wartości, które obowiązują wszystkie kraje członkowskie.

- Lewica jest w parlamencie, jest także w Parlamencie Europejskim, nasz głos się liczy i jest potrzebny społeczeństwu - dodał prof. Jaskiernia.

Nowa Lewica odbywa obecnie spotkania ze swoimi działaczami w każdym powiecie województwa świętokrzyskiego.

Reklama