Nowa Lewica poprze Plan Odbudowy, ale stawia warunki

Data publikacji: 27.04.2021 12:22
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.04.2021. Kielce. Konferencja Nowej Lewicy. Na zdjęciu: Andrzej Szejna - lider świętokrzyskich struktur Nowej Lewicy

27.04.2021. Kielce. Konferencja Nowej Lewicy. Na zdjęciu: Andrzej Szejna - lider świętokrzyskich struktur Nowej Lewicy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Lewica poprze rząd w sprawie Funduszu Odbudowy po spełnieniu kilku warunków - stwierdził podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami poseł Andrzej Szejna, lider świętokrzyskich struktur Nowej Lewicy.

Jak stwierdził parlamentarzysta, Krajowy Plan Odbudowy jest niezbędny aby dać nowy impuls rozwoju dla gospodarki po pandemii koronawiursa. Jego zdaniem środki dostępne w ramach funduszu powinny być wydatkowane sprawiedliwie, dlatego Lewica zaproponowała kilka warunków przed głosowaniem za  przyjęciem dokumentu w parlamencie.

- Postulujemy, aby na rzecz szpitali i służby zdrowia z Krajowego Planu Odbudowy zostało przeznaczone 1 mld euro, natomiast co najmniej 400 mln euro powinniśmy zadysponować dla branż które szczególnie ucierpiały w trakcie pandemii, to m.in. turystyka, hotelarstwo i usługi - Andrzej Szejna.

Podkreśla, że postulatem Lewicy jest także przeznaczenie środków z instrumentów odbudowy na utworzenie około 72 tys. tanich mieszkań aby zaspokoić zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym, a także powołanie Komitetu Monitoringowego, który będzie czuwał nad sprawiedliwą dystrybucją środków z funduszu odbudowy.

Ponadto, Andrzej Szejna zadeklarował dalsze wsparcie rządu Prawa i Sprawiedliwości w promocji akcji szczepień, przeciw COVID-19. Jak zaznacza uzyskanie odporności zbiorowej jest jedynym skutecznym sposobem walki z koronawiursuem.

27.04.2021. Kielce. Konferencja Nowej Lewicy. Na zdjęciu: Andrzej Szejna - lider świętokrzyskich struktur Nowej LewicyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama